rabeteh
03 اسفند 1401 - 20:26

۵۰ مورد از قوانین مخل کسب و کار اردبیل اصلاح می‌شود

اردبیل- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: ۵۰ مورد از قوانین مزاحم و مخل کسب و کار در اردبیل با شناسایی اصلاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، یعثوب نژادمحمد بعدازظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای توسعه کسب و کارها ۵۰ مورد از قوانین مزاحم و مخل کسب و کار در این استان شناسایی شد و برای اصلاح به هیأت مقررات‌زدایی و یا طرح در شورای گفت‌و گوی دولت و بخش خصوصی ارسال شد.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از این اختیارات در محدوده استانی بوده که تلاش می‌کنیم در تعامل مناسب با بخش خصوصی این موانع و مشکلات در کوتاه‌ترین زمان برطرف شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل با بیان اینکه مطابق با قابلیت‌های هر منطقه در هر شهرستان ۱۰ فرصت سرمایه‌گذاری ایجاد می‌شود، گفت: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری نیز با هدف احصا و کاهش فرآیندهای زائد صدور مجوزها در بهبود فرآیند تولید و اشتغال در استان در حال فعالیت است.

نژادمحمد ادامه داد: با تلاش این مرکز در چند ماه اخیر یک سوم زمان مورد نیاز برای صدور مجوزها کاهش پیدا کرده و با حذف قوانین مخل کسب و کار شاهد تسهیل در این فرآیندها هستیم.

وی افزود: در این مرکز نمایندگان تمام دستگاه‌های اجرایی تلاش می‌کنند تا زمان صدور مجوزها را در یک سامانه الکترونیکی یکپارچه کاهش داده و به سرعت پاسخ استعلامات و صدور مجوز برای سرمایه‌گذاران صادر شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1051267